CZ  | EN

Praha dnes

Mezinárodní den tance (29.4.)
Podlehněte taneční euforii na Mezinárodní den tance v Praze, kdy divadla, taneční studia, soubory, taneční skupiny, školy, crew, tančírny a další připraví svůj slavnostní program otevřený široké veřejnosti! Tančit se bude v ulicích, na náměstích a na spoustě dalších míst po celé České republice. Více informací o programu naleznete zde.

Nezávislá pražská kina
Pokud nejste vyznavačem multiplexů, zajisté Vás potěší výběr nezávislých pražských kin.  Tyto místa vynikají svou originalitou jak ve filmové tvorbě, tak také v interiéru či podávané gastronomii. Vyberte si své ideální místo pro únik z reality.

Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest 2017 (23.-31.3.)
24. ročník Mezinárodního filmového festivalu Febiofest přináší v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitní projekce a slavné hosty. Navíc v rámci festivalu probíhá projekt Culinary Cinema, kde si při koupi vstupenek můžete pochutnat na speciálních menu našeho šéfkuchaře!

United Islands of Prague (22.-25.6.)
Jedinečná atmosféra hudebních vystoupení v prostředí parků, ostrovů ale i pražských klubů láká každoročně fanoušky multižánrového festivalu United Islands of Prague. Nejdete zde mainstreamové kapely stejně tak jako zcela nové objevy domácí zahraniční scény. Bližší informace o programu najdete zde.

Domingo Mozart Prague 2017 (27.-29.10.)
29. října 2017 uplyne 230 let od světové premiéry opery Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta. Ta se odehrála ve Stavovském divadle v Praze a pro připomenutí této významné události se rozhodl Plácido Domingo, světově uznávaný pěvec a dirigent, zinscenovat operu a symbolicky ji uvést ve dvou představeních v místě prvního konání - Pražském Stavovském divadle. 

J&T Banka Prague Open (1.-6.5.2017)
Mezinárodní ženský tenisový turnaj kategorie WTA International bude opět probíhat na kurtech TK Sparta Praha. Přijďte se podívat na nejlepší české hráčky a užít si atmosféru největšího pražského tenisového turnaje.

Pražské Jaro (8.5.-2.6.2017)
Navštivte fenomenální festival vážné hudby s pevnou tradicí, který každoročně rozzáří celou Prahu. Kromě prvotřídních hudebních vystoupení se hosté mohou těšit také na krásné prostory, v nichž soubory vystupují. Za zmíňku stojí například Rudolfinum, Lobkowiczký Palác či Národní Technické Muzeum. Kompletní program a vstupy naleznete zde.

Depeche Mode (24.5.2017)
Skupina, kterou není třeba představovat, vystoupí v rámci svého celosvětového turné také v Praze v Eden aréně, kde představí svou studiovou novinku – album SPIRIT. Přijďte si zazpívat hity jako Enjoy the Silence nebo People Are People. Vstupenky v předprodeji naleznete zde.

Prague Food Festival  (26.-28.5.2017)
Třídenní gastronomický zážitek v krásném prostředí poblíž Vyšehradu nabídne menu nejlepších českých restaurací, vysokou rozmanitost kuchyní a bohatý doprovodný program. Navíc 10 korun z každé vstupenky poputuje do nadace The Akshaya Patra Foundation, jejíž cílem je poskytnout indickým dětem alespoň jedno jídlo za den a umožnit jim také docházet do školy. Více o festivalu naleznete zde.

Prague Pride (7.-13.8.2017)
Již tradičně se druhý srpnový týden Praha promění v duhové město a rozzáří se všemi barvami. Prague Pride je jednou z největších Evropských oslav homosexuálních a transgender komunit neboli LGBT. Zažijte Prahu jinak a zjistěte jaké doprovodné akce se v rámci oslav chystají.

Metronome Festival Prague (23.-24.6.2017)
Nový festival odehrávající se v Holešovicích zažil svou premiéru loni a klade si vskutku velké cíle. Zatímco na minulém ročníku vystoupil Iggy Pop, letos do Prahy zavítají díky Metronome Festivalu další hvězdy - konkrétně Sting, Kasabian nebo Young Fathers. Více informací o účinkujících a vstupech naleznete zde.

 

Farmářské trhy Náplavka (každou sobotu)
Jedinečný kolorit spolu s uvolněnou atmosférou a protékající řekou Vltavou činí z trhů na Náplavce oblíbené místo Pražanů i turistů. Každou sobotu zde můžete nakoupit dobroty z kvalitních a lokálních surovin nebo si jen přijít ochutnat a poznat různé a nové chutě.

Design Shaker (23.-26.3.)
Přijďte prozkoumat studia a designéry, jež přinášejí do oblasti interiérového designu invenci. Design Shaker je sice výběrovou přehlídkou designu, současně se ale v rámci veletrhů otevírá pro velmi širokou skupinu návštěvníků.

Sportisimo ½ Maraton Praha 2017 (1.4.)
Vyběhněte za tónů Vltavy a zahajte běžeckou sezónu největším českým půlmaratonem. Rychlá trať přeje osobním rekordům i světovým elitním výkonům. Užijte si jednadvacet kilometrů srdcem historické Prahy!

Volkswagen Maratonský víkend 2017 (6.-7.5.)
23. ročník Volkswagen Maratonu Praha se stal neodmyslitelnou součástí světového běhu. Vyzkoušejte mimořádně krásnou trať této výjimečné běžecké události a odhodlejte se k osobním limitům a krásnému pocitu následného pokoření trati.

Legendy motoristická slavnost (10.-11.6.)
Druhý červnový víkend je v Praze věnován nadšencům motorismu a luxusních aut. V Bohnických zahradách můžete na jednom místě spatřit hned několik nejdražších vozů současnosti, svézt se v ralley s českými špičkovými jezdci a současně si pochutnat na výborném italském cateringu. Více o programu festivalu naleznete zde

Letní letná (17.8.-3.9.)
Unikátní představení světových hvězd nového cirkusu, největší přehlídka domácích souborů, klaunérie, open air představení, hudební program, filmové projekce, workshopy, debaty, výstavy a každodenní bohatý program pro děti – to vše a mnohem více nabídne nadcházející 14. ročník festivalu Letní Letné již tradičně v Letenských sadech. 

System of a Down (12.6.2017)
Legendární kalifornské uskupení s heavy metalovými kořeny, které nenechá nikoho klidné, přijede do Prahy, kde vystoupí před vyprodanou O2 Arénou. Návštěvníci se mohou těšit na hity jako Chop Suey! nebo Sugar v podání kapely, jež se po dlouhých letech dala opět dohromady.

Robbie Williams (19.8.2017)
Málokterý zážitek se vyrovná živému koncertu Robbieho Williamse pod širým nebem v Praze. Oceňovaný zpěvák vystoupí v Praze v rámci 2017 turné, které obsahuje celkem 18 států. Vstupenky na koncert lze získat zde.

Signal festival (12.-15.9.2017)
Každoroční říjnový festival světla dělá z Prahy ještě zajímavější destinaci. Světelné efekty umístěné napříč Prahou zvýrazňují historické i moderní prvky města a nabízejí interaktivní prostředí pro dospělé i děti. Zdarma vystavené expozice jsou k vidění po dobu 3 dnů a vstup je volný. Více o festivalu a plánované trase světla naleznete zde.