CZ  | EN

Praha dnes

Farmářské trhy Náplavka (každou sobotu)
Jedinečný kolorit spolu s uvolněnou atmosférou a protékající řekou Vltavou činí z trhů na Náplavce oblíbené místo Pražanů i turistů. Každou sobotu zde můžete nakoupit dobroty z kvalitních a lokálních surovin nebo si jen přijít ochutnat a poznat různé a nové chutě.

Nezávislá pražská kina
Pokud nejste vyznavačem multiplexů, zajisté Vás potěší výběr nezávislých pražských kin.  Tyto místa vynikají svou originalitou jak ve filmové tvorbě, tak také v interiéru či podávané gastronomii. Vyberte si své ideální místo pro únik z reality.

Domingo Mozart Prague 2017 (27.-29.10.2017)
29. října 2017 uplyne 230 let od světové premiéry opery Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta. Ta se odehrála ve Stavovském divadle v Praze a pro připomenutí této významné události se rozhodl Plácido Domingo, světově uznávaný pěvec a dirigent, zinscenovat operu a symbolicky ji uvést ve dvou představeních v místě prvního konání - Pražském Stavovském divadle. 

 

TEDxPrague 2017: Krásný nový svět (4.11.2017)
Přijďte si poslechnout zajímavé řečníky na inspirativní konferenci TEDx v pražském Karlíne. Letošní téma zní "Krásný nový svět". Náš svět se mění stále rychleji a rostoucí roli v něm hrají technologie. Otázka zní, dokážeme oddělit pozitivní přínosy technologického pokroku  od těch negativních? Zvládne lidstvo technologický vývoj kontrolovat nebo se stane jeho obětí?  A především co bychom měli dělat jako společnost?

Gorillaz (14.11.2017)
Grammy oceňovaná skupina Gorillaz vydala koncem dubna po dlouhých osmi letech nové studiové album “Humanz”. V Praze kapela představí tedy jak čerstvé novinky, tak také neutichající hitovky typu Feel Good Inc či Dirty Harry.

Marilyn Manson (19.11.2017)
Hudební a stylistický chameleon Marilyn Manson zavítá opět do Prahy s jeho originálních show. Fanoušci mohou doufat, že na koncertu zazní například písně z nového alba, které by mělo vyjít tento rok. Přijďte načerpat energii z živelného vystoupení umělce, který se již nesmazatelně zapsal do hudební historie.