CZ  | EN

Praha dnes

Nezávislá pražská kina
Pokud nejste vyznavačem multiplexů, zajisté Vás potěší výběr nezávislých pražských kin.  Tyto místa vynikají svou originalitou jak ve filmové tvorbě, tak také v interiéru či podávané gastronomii. Vyberte si své ideální místo pro únik z reality.

Grand Restaurant Festival (15.1. – 28.2.)
VIII. ročník Grand Restaurant Festival proběhne v 91 prestižních restauracích Maurerova výběru v celé ČR. Ochutnejte zvýhodněné degustační menu inspirované lokálními surovinami a kreativitou těch nejlepších šéfkuchařů. Ceny degustací: 250 Kč - 600 Kč. V rámci doprovodného programu můžete navštívit i speciální tématické Mňam Zážitky.

Festival Jeden Svět (6.-15.3.)
Jeden svět je festival dokumentárních filmů o lidských právech, který pořádá Člověk v tísni, největší nezisková organizace ve střední Evropě. Za uplynulých 18 let festival vyrostl v jednu z nejvýznamnějších kulturních událostí v České republice. Festival uvádí více než stovku dokumentárních filmů.

Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest 2017 (23.-31.3.)
24. ročník Mezinárodního filmového festivalu Febiofest přináší v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitní projekce a slavné hosty. Navíc v rámci festivalu probíhá projekt Culinary Cinema, kde si při koupi vstupenek můžete pochutnat na speciálních menu našeho šéfkuchaře!

Veřejné bruslení (1.12.2016 – 15.3.2017)
Přijďte si zabruslit na venkovní plochu pod Žižkovskou televizní věží. Ať už jste mistry na ledu nebo jen odvážnými začátečníky, skvělý zážitek je zaručen. Zeptejte se na cestu naší Concierge.

United Islands of Prague (22.-25.6.)
Jedinečná atmosféra hudebních vystoupení v prostředí parků, ostrovů ale i pražských klubů láká každoročně fanoušky multižánrového festivalu United Islands of Prague. Nejdete zde mainstreamové kapely stejně tak jako zcela nové objevy domácí zahraniční scény. Bližší informace o programu najdete zde.

Domingo Mozart Prague 2017 (27.-29.10.)
29. října 2017 uplyne 230 let od světové premiéry opery Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta. Ta se odehrála ve Stavovském divadle v Praze a pro připomenutí této významné události se rozhodl Plácido Domingo, světově uznávaný pěvec a dirigent, zinscenovat operu a symbolicky ji uvést ve dvou představeních v místě prvního konání - Pražském Stavovském divadle. 

Farmářské trhy Náplavka (každou sobotu)
Jedinečný kolorit spolu s uvolněnou atmosférou a protékající řekou Vltavou činí z trhů na Náplavce oblíbené místo Pražanů i turistů. Každou sobotu zde můžete nakoupit dobroty z kvalitních a lokálních surovin nebo si jen přijít ochutnat a poznat různé a nové chutě.

Svátek svatého Patrika (17.3.)
Oslavte den svatého Patrika, patrona Irska, a dopřejte si trochu zelené gastronomie. V Praze můžete na různých místech ochutnat velice populární zelené pivo a především zemitou irskou whisky. Rádi Vás uvítáme například v našem Two Steps baru.

Design Shaker (23.-26.3.)
Přijďte prozkoumat studia a designéry, jež přinášejí do oblasti interiérového designu invenci. Design Shaker je sice výběrovou přehlídkou designu, současně se ale v rámci veletrhů otevírá pro velmi širokou skupinu návštěvníků.

Sportisimo ½ Maraton Praha 2017 (1.4.)
Vyběhněte za tónů Vltavy a zahajte běžeckou sezónu největším českým půlmaratonem. Rychlá trať přeje osobním rekordům i světovým elitním výkonům. Užijte si jednadvacet kilometrů srdcem historické Prahy!

Volkswagen Maratonský víkend 2017 (6.-7.5.)
23. ročník Volkswagen Maratonu Praha se stal neodmyslitelnou součástí světového běhu. Vyzkoušejte mimořádně krásnou trať této výjimečné běžecké události a odhodlejte se k osobním limitům a krásnému pocitu následného pokoření trati.

Legendy motoristická slavnost (10.-11.6.)
Druhý červnový víkend je v Praze věnován nadšencům motorismu a luxusních aut. V Bohnických zahradách můžete na jednom místě spatřit hned několik nejdražších vozů současnosti, svézt se v ralley s českými špičkovými jezdci a současně si pochutnat na výborném italském cateringu. Více o programu festivalu naleznete zde

Letní letná (17.8.-3.9.)
Unikátní představení světových hvězd nového cirkusu, největší přehlídka domácích souborů, klaunérie, open air představení, hudební program, filmové projekce, workshopy, debaty, výstavy a každodenní bohatý program pro děti – to vše a mnohem více nabídne nadcházející 14. ročník festivalu Letní Letné již tradičně v Letenských sadech.