CZ  | EN

Praha dnes

Farmářské trhy Náplavka (každou sobotu)
Jedinečný kolorit spolu s uvolněnou atmosférou a protékající řekou Vltavou činí z trhů na Náplavce oblíbené místo Pražanů i turistů. Každou sobotu zde můžete nakoupit dobroty z kvalitních a lokálních surovin nebo si jen přijít ochutnat a poznat různé a nové chutě.

Nezávislá pražská kina
Pokud nejste vyznavačem multiplexů, zajisté Vás potěší výběr nezávislých pražských kin.  Tyto místa vynikají svou originalitou jak ve filmové tvorbě, tak také v interiéru či podávané gastronomii. Vyberte si své ideální místo pro únik z reality.

Pražské Jaro (8.5.-2.6.2017)
Navštivte fenomenální festival vážné hudby s pevnou tradicí, který každoročně rozzáří celou Prahu. Kromě prvotřídních hudebních vystoupení se hosté mohou těšit také na krásné prostory, v nichž soubory vystupují. Za zmíňku stojí například Rudolfinum, Lobkowiczký Palác či Národní Technické Muzeum. Kompletní program a vstupy naleznete zde.

Prague Food Festival  (26.-28.5.2017)
Třídenní gastronomický zážitek v krásném prostředí poblíž Vyšehradu nabídne menu nejlepších českých restaurací, vysokou rozmanitost kuchyní a bohatý doprovodný program. Navíc 10 korun z každé vstupenky poputuje do nadace The Akshaya Patra Foundation, jejíž cílem je poskytnout indickým dětem alespoň jedno jídlo za den a umožnit jim také docházet do školy. Více o festivalu naleznete zde.

Hans Zimmer (4.6.)
Nejžádanější Hollywoodský skladatel vystoupí v Praze se svou kapelou, orchestrem a sborem celkem čítající více než šedesát umělců. Milovníci filmové hudby se mohou těšit na originální zážitek přinášející skladby z bohaté kariéry Hanse Zimmera, která zahrnuje hudbu z filmů jako Gladiátor, Lví Král, Piráti z Karibiku či Počátek.

Legendy motoristická slavnost (10.-11.6.)
Druhý červnový víkend je v Praze věnován nadšencům motorismu a luxusních aut. V Bohnických zahradách můžete na jednom místě spatřit hned několik nejdražších vozů současnosti, svézt se v ralley s českými špičkovými jezdci a současně si pochutnat na výborném italském cateringu. Více o programu festivalu naleznete zde

System of a Down (12.6.2017)
Legendární kalifornské uskupení s heavy metalovými kořeny, které nenechá nikoho klidné, přijede do Prahy, kde vystoupí před vyprodanou O2 Arénou. Návštěvníci se mohou těšit na hity jako Chop Suey! nebo Sugar v podání kapely, jež se po dlouhých letech dala opět dohromady.

Metronome Festival Prague (23.-24.6.2017)
Nový festival odehrávající se v Holešovicích zažil svou premiéru loni a klade si vskutku velké cíle. Zatímco na minulém ročníku vystoupil Iggy Pop, letos do Prahy zavítají díky Metronome Festivalu další hvězdy - konkrétně Sting, Kasabian nebo Young Fathers. Více informací o účinkujících a vstupech naleznete zde.

Shakespearovské slavnosti (27.6.-7.9.)
K létě v Praze již neodmyslitelně patří Shakespearovské slavnosti, které letos slaví 400 leté výročí od úmrtí W.Shakespeara. Novinkou letošního ročníku bude inscenace Hamlet. Na repertoáru budou oblíbené hry z předešlých ročníků - Komedie omylů, klasika v podobě hry Romeo a Julie či nestárnoucí Veselé paničky Windsorské. Radostnou událostí je i opětovné nasazení loňského úspěšného projektu Pocta Shakespearovi.

 

Primavera en Praga (13.-16.7.)
Podle úspěšného formátu Tangového maratonu v Paříži se obdobná akce uskuteční také v Praze na Střeleckém ostrově. Nenechte si ujít taneční událost na jednom z nejkrásnějších míst, které Praha nabízí. Zavlňte se do energických rytmů nebo se jen pokochejte dalšími tanečníky a ochutnejte tematický catering...

Bach for All! (14.-28.7.)
Festival věnovaný milovníkům hudby Johanna Sebastiana Bacha. Posluchači se mohou těšit na stěžejní i méně známá díla v podání nejvýznamnějších interpretů barokní hudby z České republiky a zahraničí. Festivalová vystoupení budou probíhat v různých koncertních síních napříč Prahou. Vrcholem festivalu bude závěrečný koncert v Kostele Matky Boží před Týnem.

Pražský Piknik (15.-16.7.)
Letní gastro akce na Střeleckém ostrově nabízí ochutnávku kuchyní z celého světa s výhledem na Pražský hrad. Během festivalu si návštěvníci mohou půjčit piknikové koše a deky a lehnout si do trávy, případně mohou objet ostrov na šlapadle. Užijte si dva dny plné výtečné gastronomie, pohody a idylického prostředí...

Foo Fighters (27.6.)
Americká rocková skupina, kterou založil bubeník Nirvany Dave Grohl po smrti Kurta Cobaina, se vrací po 5 letech do České Republiky. Několikanásobní držitelé Grammy vystoupí v O2 Aréně a předvedou své hity jako The Pretender a Best of You.

Prague Pride (7.-13.8.2017)
Již tradičně se druhý srpnový týden Praha promění v duhové město a rozzáří se všemi barvami. Prague Pride je jednou z největších Evropských oslav homosexuálních a transgender komunit neboli LGBT. Zažijte Prahu jinak a zjistěte jaké doprovodné akce se v rámci oslav chystají.

Letní letná (17.8.-3.9.)
Unikátní představení světových hvězd nového cirkusu, největší přehlídka domácích souborů, klaunérie, open air představení, hudební program, filmové projekce, workshopy, debaty, výstavy a každodenní bohatý program pro děti – to vše a mnohem více nabídne nadcházející 14. ročník festivalu Letní Letné již tradičně v Letenských sadech. 

Robbie Williams (19.8.2017)
Málokterý zážitek se vyrovná živému koncertu Robbieho Williamse pod širým nebem v Praze. Oceňovaný zpěvák vystoupí v Praze v rámci 2017 turné, které obsahuje celkem 18 států. Vstupenky na koncert lze získat zde.

Signal festival (12.-15.9.2017)
Každoroční říjnový festival světla dělá z Prahy ještě zajímavější destinaci. Světelné efekty umístěné napříč Prahou zvýrazňují historické i moderní prvky města a nabízejí interaktivní prostředí pro dospělé i děti. Zdarma vystavené expozice jsou k vidění po dobu 3 dnů a vstup je volný. Více o festivalu a plánované trase světla naleznete zde.   

Laver Cup (22.-24.9.)
Historicky první ročník souboje nejlepších tenistů v unikátním formátu Evropa versus Svět se odehraje  pražské O2 areně. Na turnaji už přislíbili účast finalisté letošního Australian Open Roger Federer a Rafael Nadal. Vznik nové tradice Laver Cupu byl inspirován světově proslulým golfovým Ryder Cupem a nazván podle legendárního Roda Lavera, jednoho z nejlepších tenistů a osobností sportu všech dob.

Domingo Mozart Prague 2017 (27.-29.10.)
29. října 2017 uplyne 230 let od světové premiéry opery Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta. Ta se odehrála ve Stavovském divadle v Praze a pro připomenutí této významné události se rozhodl Plácido Domingo, světově uznávaný pěvec a dirigent, zinscenovat operu a symbolicky ji uvést ve dvou představeních v místě prvního konání - Pražském Stavovském divadle.