CZ  | EN

Praha dnes

Farmářské trhy Náplavka (každou sobotu)
Jedinečný kolorit spolu s uvolněnou atmosférou a protékající řekou Vltavou činí z trhů na Náplavce oblíbené místo Pražanů i turistů. Každou sobotu zde můžete nakoupit dobroty z kvalitních a lokálních surovin nebo si jen přijít ochutnat a poznat různé a nové chutě.

Nezávislá pražská kina
Pokud nejste vyznavačem multiplexů, zajisté Vás potěší výběr nezávislých pražských kin.  Tyto místa vynikají svou originalitou jak ve filmové tvorbě, tak také v interiéru či podávané gastronomii. Vyberte si své ideální místo pro únik z reality.

Shakespearovské slavnosti (27.6.-7.9.2017)
K létě v Praze již neodmyslitelně patří Shakespearovské slavnosti, které letos slaví 400 leté výročí od úmrtí W.Shakespeara. Novinkou letošního ročníku bude inscenace Hamlet. Na repertoáru budou oblíbené hry z předešlých ročníků - Komedie omylů, klasika v podobě hry Romeo a Julie či nestárnoucí Veselé paničky Windsorské. Radostnou událostí je i opětovné nasazení loňského úspěšného projektu Pocta Shakespearovi.

Bach for All! (14.-28.7.2017)
Festival věnovaný milovníkům hudby Johanna Sebastiana Bacha. Posluchači se mohou těšit na stěžejní i méně známá díla v podání nejvýznamnějších interpretů barokní hudby z České republiky a zahraničí. Festivalová vystoupení budou probíhat v různých koncertních síních napříč Prahou. Vrcholem festivalu bude závěrečný koncert v Kostele Matky Boží před Týnem.

Velká Swingová Noc (24.7.2017)
Energií nabitá swingová show v podání Original Vintage Orchestra u Karlova mostu s výhledem na osvětlený Pražský hrad nabídne návštěvníkům unikátní zážitek. Proplujte během večera celým stoletím swingu, kdy se začne od klasických 20. let a skončí se swingovými covery současných hitů od Ch.Aguilery, J.Timberlaka či XindlaX.  .   

Dyzajn market prázdniny (5.-6.8.2017)
Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla. Cca 200 dyzajnérů, bohatý doprovodný program, workshopy, dětský koutek a skvělé jídlo a pití.

Prague Pride (7.-13.8.2017)
Již tradičně se druhý srpnový týden Praha promění v duhové město a rozzáří se všemi barvami. Prague Pride je jednou z největších Evropských oslav homosexuálních a transgender komunit neboli LGBT. Zažijte Prahu jinak a zjistěte jaké doprovodné akce se v rámci oslav chystají.

Foodparade 2017 (26.-27.8.2017)
Foodparade v zahradách Trojského zámku je víc, než jen food festival. Degustační menu zahrne nabídku 20 různých restaurací, cooking shows, desítky zábavných workshopů, gril zónu, Nikon školu foodstylingu, hravé kavárny, bary či fotokoutky. Nudu zde rozhodně nečekejte!

Robbie Williams (19.8.2017)
Málokterý zážitek se vyrovná živému koncertu Robbieho Williamse pod širým nebem v Praze. Oceňovaný zpěvák vystoupí v Praze v rámci 2017 turné, které obsahuje celkem 18 států. Vstupenky na koncert lze získat zde.

The Offspring  (23.8.2017)
Uplynulo již neuvěřitelných 24 let od prvního vystoupení The Offspring v ČR. Tato legendární americká punk-rocková kapela nadále předvádí stejný drive jako před lety. Přijďte si poslechnout nestárnoucí hity jako Pretty Fly nebo The Kids Aren’t Alright.  

Future Port Prague – Future Festival & Expo (7.9.2017)
Poznejte nejzajímavější technické novinky dnešní doby. Nechte se inspirovat novými vizemi, získejte zajímavé kontakty a zjistěte možnosti, jak můžete vy sami využít nové technologie.  K dispozici budou různé zóny jako například AI, Virtuální realita, zóna s drony nebo koutek budoucích pokrmů a techniky jejich přípravy. Přijďte se setkat s budoucností.    

Vinobraní Praha (8.9.2017)
Přijďte se zrelaxovat na největší svátek vína a burčáku na Střelecký ostrov. Užijte si den plný enogastronomie v příjemném prostředí uprostřed Prahy s dechberoucím výhledem na Pražský hrad.

Letní letná (17.8.-3.9.2017)
Unikátní představení světových hvězd nového cirkusu, největší přehlídka domácích souborů, klaunérie, open air představení, hudební program, filmové projekce, workshopy, debaty, výstavy a každodenní bohatý program pro děti – to vše a mnohem více nabídne nadcházející 14. ročník festivalu Letní Letné již tradičně v Letenských sadech. 

Signal festival (12.-15.9.2017)
Každoroční říjnový festival světla dělá z Prahy ještě zajímavější destinaci. Světelné efekty umístěné napříč Prahou zvýrazňují historické i moderní prvky města a nabízejí interaktivní prostředí pro dospělé i děti. Zdarma vystavené expozice jsou k vidění po dobu 3 dnů a vstup je volný. Více o festivalu a plánované trase světla naleznete zde.   

Laver Cup (22.-24.9.2017)
Historicky první ročník souboje nejlepších tenistů v unikátním formátu Evropa versus Svět se odehraje  pražské O2 areně. Na turnaji už přislíbili účast finalisté letošního Australian Open Roger Federer a Rafael Nadal. Vznik nové tradice Laver Cupu byl inspirován světově proslulým golfovým Ryder Cupem a nazván podle legendárního Roda Lavera, jednoho z nejlepších tenistů a osobností sportu všech dob.

Prague Grand Prix 2017 (9.9.2017)
Druhý zářijový víkend se podvečerní ulice Prahy zaplní tisíci běžců a diváků podél trati. První ze dvou závodů,  Adidas Běh pro ženy na 5 km, je výhradně ženskou záležitostí. Se západem slunce odstartuje i druhý závod - Běh na 10 km, který je otevřený pro všechny nadšence.

Domingo Mozart Prague 2017 (27.-29.10.2017)
29. října 2017 uplyne 230 let od světové premiéry opery Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta. Ta se odehrála ve Stavovském divadle v Praze a pro připomenutí této významné události se rozhodl Plácido Domingo, světově uznávaný pěvec a dirigent, zinscenovat operu a symbolicky ji uvést ve dvou představeních v místě prvního konání - Pražském Stavovském divadle. 

Prague Surf Film Festival (7.10.2017)
Druhý ročník surfařského filmového festivalu se poveze na vlně nezávislé tvorby v oblasti surfingových filmů, mezinárodně oceňovaných snímků, ale i dokumentů, krátkých filmů a unikátních old school surf movies! Návštěvníci se mohou také těšit na bohatý doprovodný program.

TEDxPrague 2017: Krásný nový svět (4.11.2017)
Přijďte si poslechnout zajímavé řečníky na inspirativní konferenci TEDx v pražském Karlíne. Letošní téma zní "Krásný nový svět". Náš svět se mění stále rychleji a rostoucí roli v něm hrají technologie. Otázka zní, dokážeme oddělit pozitivní přínosy technologického pokroku  od těch negativních? Zvládne lidstvo technologický vývoj kontrolovat nebo se stane jeho obětí?  A především co bychom měli dělat jako společnost?

Gorillaz (14.11.2017)
Grammy oceňovaná skupina Gorillaz vydala koncem dubna po dlouhých osmi letech nové studiové album “Humanz”. V Praze kapela představí tedy jak čerstvé novinky, tak také neutichající hitovky typu Feel Good Inc či Dirty Harry.

Marilyn Manson (19.11.2017)
Hudební a stylistický chameleon Marilyn Manson zavítá opět do Prahy s jeho originálních show. Fanoušci mohou doufat, že na koncertu zazní například písně z nového alba, které by mělo vyjít tento rok. Přijďte načerpat energii z živelného vystoupení umělce, který se již nesmazatelně zapsal do hudební historie.